,,Dzisiaj święto rodziny! Siostry, mamy, brata i taty! Dla Was wszystkich ten program bogaty. Bo przecież rodzina to najważniejszy wynalazek na świecie! Zaraz się o tym przekonacie, jeśli jeszcze tego nie wiecie."- tymi słowami dzieci z kółka teatralnego przywitały w poniedziałek, 4 czerwca 2018 roku, zaproszonych na Dzień Rodziny gości: rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków.

Na Dzień Dziecka czekają wszyscy: zarówno mali, jak i dorośli. W tym roku w świetlicy- poza codziennymi zajęciami- nauczyciele zorganizowali z tej okazji również tor przeszkód.

Wiosna to czas niezwykle przyjemny, gdy wszystko dookoła budzi się do życia, a każdy człowiek ma ochotę jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. Z tego właśnie powodu piątkowe zajęcia szachowe odbyły się na boisku, przy użyciu dużych bierek zakupionych przez Radę Rodziców.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Dlatego też marzec obfitował w świetlicy dzieci młodszych w różnorodne zajęcia artystyczne, będące jednocześnie świetną zabawą oraz możliwością wszechstronnego rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności.

Wiersze Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima znają i kochają wszyscy, a zwłaszcza dzieci. W związku z tym w piątek, 2 marca 2018 roku, w świetlicy dzieci młodszych odbył się konkurs recytatorski "Co mi w duszy gra", podczas którego uczniowie recytowali ulubione wiersze tych poetów.

O tym, że sport to zdrowie i świetny sposób na spędzanie czasu wolnego- wie każdy z nas. Motywacją do aktywności fizycznej dla wychowanków świetlicy dzieci młodszych był zorganizowany przez nauczycieli Ranking Sportowy. 

Niektórzy śpiewają, inni tańczą. Ktoś wyjątkowo pięknie recytuje wiersze, a jego kolega zna sztuki walki. Jeszcze inni grają na instrumentach, rysują bądź osiągają świetne wyniki sportowe. Jedno jest pewne: dzieciaki ze świetlicy dzieci młodszych w Kamionkach mają talent!

Zajęcia sportowe, rekreacyjno- ruchowe na świeżym powietrzu, kółko szachowe czy matematyczne, zajęcia plastyczne, zabawy klockami czy przy muzyce- to tylko niektóre z zajęć, w których dzieci uczęszczające do świetlicy mają okazję brać udział. 

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Baliku karnawałowego nie mogło też zabraknąć w świetlicy dzieci młodszych. 

Święta Bożego Narodzenia posiadają wiele charakterystycznych atrybutów: choinkę, pierniczki, kartki świąteczne, kolędy, szopki bożonarodzeniowe czy postać Świętego Mikołaja, które towarzyszą nam niemal na każdym kroku i w każdym miejscu. By jeszcze bardziej podkreślić niesamowitą atmosferę tego czasu, wychowawcy świetlicy zorganizowali dwa konkursy świąteczne.