Jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Czasami ma ubranko, innym razem klapnięte uszko czy naszyte na brzuszku serduszko. Mowa bowiem o pluszowym misiu, który na całym świecie swoje święto obchodzi 25 listopada.

Czas spędzony w świetlicy nie służy tylko zabawie, ale także rozwijaniu swoich zainteresowań czy nauce. Sprzyjać temu mogą wizyty gości, w tym na przykład wizyta leśniczego. Pana Daniela Vonroberta mieliśmy przyjemność gościć w naszej świetlicy w środę, 7 listopada. 

11 listopada w całej Polsce świętowany jest Dzień Niepodległości, jednak dla Poznaniaków dzień ten jest także okazją do obchodów Dnia Świętego Marcina. Z tej okazji dzieci miały już po raz kolejny możliwość wzięcia udziału w warsztatach z pieczenia rogali.

Wszelkiego rodzaju akcje pomocowe mają na celu uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi, integrowanie środowiska lokalnego, uczenie empatii, a przede wszystkim pokazanie, że działanie w grupie może przynieść ogromne korzyści. Dlatego też nauczyciele wychowawcy świetlicy organizują cyklicznie różnego rodzaju akcje pomocowe.

Jesień to piękny, kolorowy czas. W tym roku rozpieszczała nas dodatkowo przepiękną pogodą i urodzajem swoich darów. Jednym z nich jest dynia, której święto obchodziliśmy w świetlicy w poniedziałek 29 października.

Każdego roku w dniu 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day. Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Święto to obchodziliśmy także w świetlicy.

Pierwszy poniedziałek października jest dniem, w którym na całym świecie świętowany jest Dzień Muzyki. By go uczcić, nauczyciele w świetlicy zorganizowali Festiwal Piosenki, w którym udział brały chętne dzieci.

Czas spędzany w świetlicy ma umożliwić uczniom rozwijanie ich talentów i pasji. Świetną okazję do tego stanowią konkursy organizowane przez nauczycieli pracujących w świetlicy.

Jak co roku, w świetlicy organizowane są koła zainteresowań dla chętnych uczniów. Poniżej znajduje się ich spis, wraz z wyszczególnionymi dniami i godzinami oraz osobami je prowadzącymi.

Dzień Kropki, czyli 15 września, to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.