W dniach od 6 listopada 2017 roku do 1 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kamionkach odbyła się trzecia edycja przedświątecznej akcji ,,Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja".

Dnia 28 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie edukacyjne w SP w Kamionkach.

Zadanie w konkursie ,,Lapbookowy zawrót głowy" nie należało do najłatwiejszych: wymagało od uczestników znajomości pozycji książkowych spoza kanonu lektur, a także zaangażowania, kreatywności i dużego nakładu pracy. W związku z tym wychowawców świetlicy tak bardzo cieszył każdy dostarczony lapbook.

Dnia 28 listopada uczniowie klas I-III brali udział w kolejnej audycji Pro Symfonika.

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię, a kojarzą się zawsze z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Dawniej traktowane były bardzo poważnie, jednak dziś jest to tylko wesoła zabawa, do której każdy podchodzi z przymrużeniem oka. Dlatego też w dniu imienin Andrzeja, czyli 30 listopada, dzieci uczęszczające do świetlicy miały okazję wziąć udział w zabawach andrzejkowych.

Może być miękki i puchaty, mieć łatki lub sweterek, a nawet klapnięte uszko. I to on jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Mowa bowiem o pluszowym misiu, który na całym świecie swoje święto obchodzi 25 listopada.

9 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów pierwszych klas naszej szkoły przez Panią dyrektor.

Chcąc uczcić Narodowy Dzień Niepodległości w naszej szkole uczniowie klas 2bi 3b przygotowali uroczysty apel.

Pewnego dna w naszej szkole zrobiło się naprawdę głośno...

Bawełna, trochę farby i... tylko tyle! Dokładnie tych materiałów potrzebowały dzieci uczęszczające do świetlicy klas młodszych, żeby stworzyć unikatowe świąteczne torby. Jak widać, nie trzeba być znanym artystą, aby tworzyć małe arcydzieła!