Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy podczas Świetlicowego Balu Karnawałowego.

Święta Bożego Narodzenia posiadają wiele charakterystycznych atrybutów: choinkę, pierniczki, kartki świąteczne, kolędy, szopki bożonarodzeniowe czy postać Świętego Mikołaja, które towarzyszą nam niemal na każdym kroku i w każdym miejscu. By jeszcze bardziej podkreślić niesamowitą atmosferę tego czasu, wychowawcy świetlicy zorganizowali dwa konkursy świąteczne.

Magia czytania znana jest każdemu z nas. Głośne czytanie dzieciom zapewnia im emocjonalny rozwój, rozwija umiejętności językowe, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia i poprawia koncentrację, poszerza ogólną wiedzę i wzmacnia poczucie własnej wartości. Zalet czytania dzieciom jest jednak o wiele więcej, a ,,Głośno czytać każdy może"!

Okres przedświąteczny wszystkim kojarzy się z generalnymi porządkami w domu, kupowaniem prezentów oraz ubieraniem choinki. Jest to także czas, który każdy chętnie poświęca drugiej osobie. Z tej okazji wychowawcy świetlicy w środę, 13 grudnia 2017 roku zorganizowali warsztaty świąteczne dla dzieci i rodziców.

O tym, że sport to zdrowie, wie każdy z nas. Warto zatem wplatać zajęcia sportowe w codzienne czynności. Tak też było w świetlicy dzieci młodszych podczas Mikołajek.

W dniach od 6 listopada 2017 roku do 1 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kamionkach odbyła się trzecia edycja przedświątecznej akcji ,,Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja".

Zadanie w konkursie ,,Lapbookowy zawrót głowy" nie należało do najłatwiejszych: wymagało od uczestników znajomości pozycji książkowych spoza kanonu lektur, a także zaangażowania, kreatywności i dużego nakładu pracy. W związku z tym wychowawców świetlicy tak bardzo cieszył każdy dostarczony lapbook.

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię, a kojarzą się zawsze z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Dawniej traktowane były bardzo poważnie, jednak dziś jest to tylko wesoła zabawa, do której każdy podchodzi z przymrużeniem oka. Dlatego też w dniu imienin Andrzeja, czyli 30 listopada, dzieci uczęszczające do świetlicy miały okazję wziąć udział w zabawach andrzejkowych.

Może być miękki i puchaty, mieć łatki lub sweterek, a nawet klapnięte uszko. I to on jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Mowa bowiem o pluszowym misiu, który na całym świecie swoje święto obchodzi 25 listopada.

Bawełna, trochę farby i... tylko tyle! Dokładnie tych materiałów potrzebowały dzieci uczęszczające do świetlicy klas młodszych, żeby stworzyć unikatowe świąteczne torby. Jak widać, nie trzeba być znanym artystą, aby tworzyć małe arcydzieła!