Przedstawienie świąteczne przygotowały klasy IIIb i IIIe z wychowawcami oraz katechetami.

W klasie III b gościliśmy hydrogeologa.

Klasy I b i III a wybrały się do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie aby jeszcze lepiej poczuć atmosferę zbliżających się Świąt.

Od września klasy trzecie w ramach wychowania fizycznego wyjeżdżają raz w tygodniu na zajęcia na basen.

Rogale Świętomarcińskie, gwara poznańska, historia naszego regionu...

Dnia 16 listopada klasy I b i II b wyjechały na  wycieczkę do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie, który znajduje się w Wirach.

Dnia 10 października w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie kamizelek odblaskowych przez Starostę Powiatu Poznańskiego.

Uczniowie klas 2 b i 3 b zorganizowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przed uroczystością wręczyli każdemu pracownikowi SP Kamionki zaproszenia. Podczas apelu nie zabrakło życzeń oraz piosenek, tańców z dedykacjami dla pracowników szkoły. Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały "Sto lat", a uczniowie klas 2 b i 3 b wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty i kartki z życzeniami. 

„Płonie ognisko w lesie…” te słowa znanej piosenki towarzyszyły klasom 2 d i 2 f w w październikowej wycieczce do lasu i wigwamu w Łęknie.                

" Dobre słowa jak motyle... mogą ponieść daleko i unieść wysoko" Te słowa są mottem akcji Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole.