Dnia 22 września br. o godzinie 8:15 uczniowie klasy Va, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i eskortą OSP Kamionki, licznie wyruszyli na coroczny rajd rowerowy do Radzewa.

Na miejscu, oprócz przepięknej pogody, czekało mnóstwo atrakcji dla wszystkich reprezentantów szkół podstawowych z gminy Kórnik. Oprócz rowerowego toru przeszkód, uczestnicy rajdu musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pokazać swoje umiejętności udzielając pierwszej pomocy, pochwalić się zdolnościami plastycznymi oraz w konkurencji niespodziance – wykazać się celnością w strzelaniu z różnych rodzajów łuku do tarczy, wilka czy też dzika (oczywiście w wersji plakatowej). Opiekunowie oraz zaproszeni goście również zostali zaproszeni do rywalizacji w łucznictwie.

Po zakończonych zmaganiach, w trakcie podliczania zdobytych punktów, wszyscy spotkali się przy ognisku, przy którym można było usmażyć sobie kiełbaski.

Oczywiście zwieńczeniem całej imprezy była dekoracja zwycięzców. Jako szkoła zajęliśmy IV miejsce, a naszym największym atutem okazała się znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego. Natomiast w indywidualnym konkursie plastycznym na temat „Jak bezpiecznie docieram do szkoły?” III miejsce zdobyła nasza uczennica Anna Pałka.

Na koniec warto również dodać, że bardzo dobry przykład naszym uczniom dali opiekunowie. W konkurencji strzelania z łuku do tarczy, w kategorii zaproszonych gości i opiekunów, pierwsze i trzecie miejsce zajęli nasi nauczyciele wychowania fizycznego – Beata Duszczak i Rafał Węglarz.

 

Tekst i zdjęcia: Rafał Węglarz