W piątek, 23.09.2016 roku wyruszyliśmy z reprezentacjami dziewcząt i chłopców na zmagania w ramach Gminnych Sztafetowych Biegów Przełajowych organizowanych na kórnickich błoniach.

Każda reprezentacja liczyła osiem osób i prawie wszyscy mieli do przebycia dystans około 800 metrów. Wyjątek stanowiła pierwsza zmiana, która z uwagi na bezpieczeństwo musiała pokonać około 50 metrów więcej.

Na pierwszy ogień poszły dziewczyny, które w mocno osłabionym składzie nie były w stanie sprostać tempu narzuconemu przez reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku oraz Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie i ostatecznie zajęły III miejsce w gminie.

Bardziej zacięty okazał się pojedynek chłopców. Po pierwszych pięciu zmianach na prowadzeniu byli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku, a około 100 metrów dalej plasowali się nasi uczniowie. Dopiero po kolejnych 200 metrach, o miejsce III rywalizowały szkoły ze Szczodrzykowa i Radzewa. Sytuacja diametralnie zmieniła się na szóstej zmianie, kiedy nasz reprezentant przez niemal osiem minut nie mógł znaleźć drogi do strefy zmian, przez co spadliśmy na ostatnie miejsce. Ale nie na długo. Okazało się bowiem, że siódma zmiana, z prowadzącej do tej pory Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku, również pomyliła drogę. Ostatecznie okazało się, że na trasę biegu wtargnęły osoby postronne i myliły zawodników. Dlatego też bieg został powtórzony. Na starcie jednak stanęły jedynie dwie reprezentacje, które były najbliżej awansu do zawodów powiatowych. Nasze szeregi niestety osłabiła drobna kontuzja i musieliśmy ratować się zawodnikiem rezerwowym, co oczywiście miało wpływ na końcowy wynik. Ostatecznie po dobrym biegu, musieliśmy pogodzić się z porażką i na II miejscu w gminie zakończyć przygodę ze sztafetowymi biegami przełajowymi. Gminę reprezentować będą uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku, którym życzymy kolejnych awansów.

 

Tekst i zdjęcia: Rafał Węglarz