Dnia 10 października br. reprezentacja dziewcząt i chłopców pojechała do Szkoły Podstawowej w Radzewie rywalizować w Drużynowych Mistrzostwach Gminy Kórnik w Badmintonie. Choć zespół gospodarzy przez ostatnie lata nie miał sobie równych w tej dyscyplinie, my postanowiliśmy to zmienić.

Do tegorocznej edycji Mistrzostw Gminy przystąpiły jedynie reprezentacje z Radzewa, Szczodrzykowa oraz naszej Szkoły, a obydwie drużyny z Kórnika zrezygnowały z udziału. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Sandra Jankowska, Natalia Frącala, Nadia Konys i Patrycja Rymelska. Skład reprezentacji chłopców: Stanisław Putek, Roland Kaczmarek i Piotr Szajkowski. Wiedzieliśmy więc, że na pewno z turnieju wyjedziemy z medalami – niewiadomą pozostawała tylko kwestia koloru. Stawką było reprezentowanie naszej gminy na zawodach powiatowych. Losowanie przebiegło dla nas bardzo korzystnie. Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową w Szczodrzykowie, a drugi z gospodarzami. Mecze odbywały się na dwóch boiskach równolegle - dziewczyny i chłopacy. Zarówno nasze uczennice jak i uczniowie w pierwszym meczu nie zawiedli i wygrali 3-0/3-0.

Dużym wyzwaniem byli dla nas oczywiście gospodarze. W pierwszym meczu dziewcząt Sandra Jankowska niestety uległa reprezentantce z Radzewa 2-0. Natomiast u chłopaków po dwóch pierwszych setach na tablicy wyników pojawił się wynik 1-1 i o wygranej decydował tie-break. Na nasze nieszczęście Piotr Szajkowski po bardzo zaciętej walce uległ przeciwnikowi.

Kolejni o zwycięstwo walczyli Natalia Frącala i Stanisław Putek. Także tym razem w obydwóch spotkaniach o zwycięstwie decydował tie-break. Natalia niestety musiała uznać lepszą dyspozycję młodszej rywalki, natomiast Stasiu dał nadzieję na wygraną pokonując rywala 15-12.

Trzecie mecze to gry podwójne, w których nasze uczennice dość gładko poniosły porażkę 2-0 i w całym meczu 3-0. Inaczej rzecz się miała u chłopców, gdzie wiadomo było, że na pewno nie będzie to ostatni mecz. Kolejny horror z tie-breakiem w roli głównej niestety zakończony po myśli reprezentantów z Radzewa. Z gry deblowej chłopców schodziliśmy przegrywając w całym meczu 2-1. Stanęliśmy więc przed trudnym zadaniem wygrania obydwóch spotkań singlowych. Piotr Szajkowski musiał pokonać poprzedniego rywala Stasia Putka i na odwrót. Na twarzach naszych reprezentantów było widać już olbrzymie zmęczenie spowodowane licznymi tie-breakami, ale nie poddawali się i w dalszym ciągu mocno uderzali w kort przeciwnika.

Mimo tak ambitnej gry, obydwaj reprezentanci ulegli w swoich spotkaniach 2-0 i 2-0. Finalnie zostaliśmy wicemistrzami Gminy Kórnik w Drużynowym Badmintonie zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

 

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Tekst i zdjęcia - Rafał Węglarz