W środę, 7 listopada br., w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kamionkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kórnik w Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców, zarówno w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi), jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005).

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym na sześciu, na pełnowymiarowych boiskach badmintonowych. Łącznie 30 zawodniczek i zawodników walczyło o medale ufundowane przez Hotel RODAN, a także o prawo do reprezentowania Gminy Kórnik na szczeblu powiatowym.

Po 25 zaciętych pojedynkach międzyszkolnych, gospodarze – reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kamionkach, okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli wszystkie złote medale. Fotorelacja stworzona przez ITS Poligrafia i Reklama dostępna na www.smskamionki.pl. Klasyfikacje końcowe prezentują się następująco:


Igrzyska Dzieci dziewcząt oraz chłopców:

I miejsce – SP Kamionki

II miejsce – SP Radzewo

III miejsce – SP Szczodrzykowo

IV miejsce – SP Robakowo


Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt:

I miejsce – SP Kamionki

II miejsce – SP1 Kórnik

III miejsce – SP Radzewo

IV miejsce – SP Szczodrzykowo

V miejsce – SP Robakowo

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców:

I miejsce – SP Kamionki

II miejsce – SP Szczodrzykowo

III miejsce – SP Radzewo


Wszystkie drużyny awansowały do etapu rejonowego zajmując czołowe miejsca w Finałach Powiatu Poznańskiego, które odbyły się 14 listopada br. w Baranowie oraz 21 listopada br. w Puszczykowie.