W ostatnim tygodniu roku 2016, w przedświątecznym nastroju do klasy 1a i 1c zawitał czworonożny przyjaciel - Imbir. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Bezpieczne Zwierzaki - Bezpieczni My" realizowanego z grantu Tesco, a przeprowadzone zostało przez Fundację Irma przez panią Jagnę Gill. Dzieci z pierwszej prelekcji dowiedziały się jakie zadania mogą pełnić psy w służbie człowieka. 

Pierwszymi zwierzakami z jakimi dzieci miały kontakt były pluszowy przyjaciel ochrzczony przez dzieci jako Brego i gumowy manekin psa, na którym uczniowie mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy psu. Brego z kolei był modelem, na którym pani Jagna pokazała jak we właściwy sposób witać się z psem, zwłaszcza nieznajomym. Jak się okazało głaskanie psa po głowie, karku i grzbiecie wcale nie jest najprzyjemniejszą rzeczą dla psiaków, a wręcz przeciwnie jest czymś czego bardzo nie lubię, ale że kochają ludzi, to na to pozwalają. 

Największą radość dzieci miały, gdy w końcu zawitał do sali żywy pies czyli tytułowy Imbir, który na codzień jest psem ratowniczym (Certyfikat klasy 0 specjalności gruzowiskowej i klasy 0 specjalności terenowej Państwowej Straży Pożarnej).

Radość ze spotkanie była zarówno po stronie dzieci jak i Imbira.