Nasza historia rozpoczęła się w październiku 2016 roku, kiedy dotarła do nas informacja o ogłoszonym projekcie SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA.

Kiedy Szkoła została zgłoszona do projektu rozpoczęła się mobilizacja sił przed wielkim głosowaniem:)

Po ponad miesięcznych zmaganiach i rywalizacji z innymi szkołami województwa wielkopolskiego, w głosowaniu internetowym zorganizowanego przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera projektu „Szkoła Małego Inżyniera”, zwycięsko dotarliśmy do celu.​

Ostatecznie uplasowaliśmy się na ósmym miejscu, które jest jednoznaczne
z mianem laureata i zdobywcy kompletu nagród.
W tym miejscu chciałam serdecznie podziękować wszystkim – Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy bardzo intensywnie korzystali ze swoich smartfonów, by oddawać tak cenne dla nas głosy.

W ramach projektu nasza Szkoła otrzyma komplet zestawów klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów, całodniowy festiwal technologiczny – pełen niezwykłych samoobsługowych stanowisk edukacyjnych oraz szkolenia i warsztaty dla uczniów i nauczycieli. 

Mam nadzieję, że nagrody te dostarczą nam wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w naszej Szkole. Dzięki nim – to pewne! - nawet młodsze dzieci pokochają robotykę i automatykę. Pozwolą nam one również w atrakcyjny sposób przekazywać wiedzę i będą kluczem do umysłów i serc przyszłych (małych jeszcze) inżynierów.

Z niecierpliwością zatem czekamy na przekazanie nam nagród i rozpoczęcie przygody z robotami.