Szanowni Rodzice,

Rozpoczęliśmy kolejny wspólny rok szkolny. Serdecznie witamy nowych Uczniów i Rodziców.  Pierwsze dwa lata naszej działalności obfitowały w liczne wydarzenia i inicjatywy tworzone przez szkołę, indywidualnie przez nauczycieli, jak i przez samych uczniów. Do realizacji większości projektów potrzebne były pieniądze. Część organizatorzy pozyskali we własnym zakresie, jednak nie zawsze były one wystarczające. W takich sytuacjach pomocną dłoń wyciągała Rada Rodziców. W tym celu między innymi zostaliśmy powołani. 

Również w tym roku chcielibyśmy wesprzeć wartościowe inicjatywy. Bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe. Środki, którymi dysponujemy pochodzą z Waszych dobrowolnych wpłat. Dzięki nim możemy wspierać wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, finansować pomoce dydaktyczne, sprzęt dla szkoły, nagrody. Nasza Szkoła ciągle się rozwija, a dzięki Waszym wpłatom udało się już tak wiele zrobić. W zeszłym roku szkolnym zakupiliśmy:

  • tabliczki kontrolne do systemu edukacji PUS z książeczkami „Skoncentruj się”,
  • edukacyjne gry planszowe podłogowe Cykada Polska: gra ABC English XL i Sylaby XL,
  • stojaki do nut,
  • zegary szachowe,
  • figury szachowe do gry w szachy na boisku szkolnym,
  • farby do pomalowania gier zewnętrznych – szachownice, klasy, tor do gry w kapsle zostały namalowane przez rodziców i nauczycielkę plastyki Panią Sylwię Przybylską-Sawicką,
  • maszyny  i akcesoria do szycia,
  • urządzenie do tworzenia identyfikatorów tzw. przypinek,
  • nagrody na zakończenie roku szkolnego

Dokładny opis wspomaganych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce Rada Rodziców: http://www.spkamionki.pl/rada-rodzicow

Takie działania Rady Rodziców znacząco wpływają na poprawę jakości funkcjonowania szkoły. Dzieci mają coraz lepsze warunki, żeby się uczyć i efektywnie spędzać czas wolny od nauki. To najlepszy dowód na to, że pieniądze wpłacane przez Was Drodzy Rodzice wracają do naszych dzieci – uczniów tej szkoły .

Wsparcie, o które prosimy  to kwota 50 złotych rocznie od rodziny, bez względu na ilość dzieci uczących się w naszej szkole. Wpłat można dokonywać u skarbników klasowych lub bezpośrednio na podany poniżej rachunek bankowy:

Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Kamionkach

ul. Mieczewska 36, 62-023 Kamionki

Bank Spółdzielczy w Kórniku

36 9076 0008 2001 0015 5449 0001

W przypadku wpłat na konto należy podać: klasę, imię i nazwisko dzieci (np. w przypadku dwojga dzieci przy przelewie na konto kwoty 50 zł), w tytule należy podać: 0A_Jan Nowak i 3C_Adam Nowak. 

Bardzo liczymy na zrozumienie i współpracę z Państwa strony. Zachęcamy również do udziału w pracach Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy,

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kamionkach