W sobotę, 9 września br. o godzinie 17:00 oficjalnie zainaugurowano działanie Stowarzyszenia Miłośników Sportu w Kamionkach.

Podczas uroczystości przetestowano nowy, siatkarski obiekt znajdujący się w Szkole Podstawowej w Kamionkach: Halę Widowiskowo-Sportową. Specjalnie na tę okazję przybył wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Świata z Bahrajnu w siatkówce – MARCIN PRUS. Wybitny siatkarz podczas swego przemówienia wyraził słowa zachwytu nad bazą sportową, jaką oferuje Szkoła Podstawowa w Kamionkach. Mistrz Polski żywi nadzieję, że właśnie w naszej gminie, wśród obecnych na wydarzeniu, znajdą się jego następcy. 

Po przemowach zaproszonych gości, przyszedł czas na rozgrywki sportowe, w których główną rolę odegrały zawodniczki UKS ZSMS Poznań. Przy niespełna dwustuosobowej widowni, podopieczne trenerki Karoliny Januszewskiej, a także trenera Marka Tuszyńskiego rozegrały pierwszy w historii tej hali, trzysetowy pojedynek. Zespół juniorek z Poznania po ciężkiej walce, wygrał mecz. 

Zawody poprowadził ceniony w środowisku siatkarskim Antoni Kuś, a całe przedsięwzięcie koordynował z ramienia Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej przewodniczący Rady Trenerów, a także koordynator kadr wojewódzkich dziewcząt i chłopców – Janusz Polaszek.

Obszerna fotorelacja na stronie internetowej SMS Kamionki: http://www.smskamionki.pl/…/13-siatkarska-inauguracja-hali.…