30 maja w Szkole Podstawowej w Kamionkach odbył się długo oczekiwany finał projektu Małego Inżyniera. Całodniowy festiwal rozpoczął się od spektakularnego show, w którym nie zabrakło wybuchów, gigantycznej piany, płomieni ognia a w końcu oczekiwanego w tym dniu ochłodzenia … ciekłym azotem do -200°C. 

 

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drużynowych biegach przełajowych zorganizowanych na Polanie Harcerza na poznańskiej Malcie.

W kwietniu wszyscy chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionkach, pod czujnym okiem dwóch nauczycielek języka angielskiego - Moniki Jędrzejewskiej i Katarzyny Misiek, rozpoczęli pracę nad projektem „This is me and travelling” (To ja i podróże).

Szkoła Podstawowa w Kamionkach jako jedyna w gminie wzięła udział w programie „Szkoła Małego Inżyniera”, w którym wygrała 5 kompletów programowalnych klocków LEGO MINDSTORMS EV3. Odtąd każde zajęcia informatyki w naszej szkole nabrały innego wymiaru.

Z dumą informujemy o sukcesach muzycznych naszych młodych muzyków!

 

W dniach 10-28 kwietnia po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Pola nadziei”.

 27 kwietnia br. odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie”.

Co łączy malarstwo i muzykę? Czy dzieci też mogą być artystami? Co można zrobić z folii i kolorowej taśmy? To tylko kilka pytań, na które szukano odpowiedzi podczas niezwykłego wernisażu w Kamionkach otwierającego Tydzień Sztuki 2017.

 

29 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kórniku odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny.

 

28 marca 2017r. w naszej Szkole odbył się Turniej szachowy dla klas IV-VI.