20 grudnia hol naszej szkoły już po raz drugi zamienił się w salę koncertową.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas muzycy związani z Filharmonią Poznańską, występujący w naszej szkole w ramach „Spotkań z muzyką”, organizowanych przez panią Barbarę Szelągiewicz – nauczycielkę muzyki. Czterech instrumentalistów nie tylko oczarowało słuchaczy kunsztem gry na saksofonie altowym, syntetyzatorze oraz instrumentach perkusyjnych, ale także niezwykle interesująco i humorystycznie opowiedziało o każdym z nich. Mieliśmy okazję poznać również quirro, kastaniety, dzwonki chromatyczne. Dźwięki okraszone były niezwykle pięknym głosem solistki, która zaśpiewała kilka piosenek świątecznych (w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim) oraz polskich kolęd. Po raz pierwszy w ramach Pro Sinfoniki na widowni - poza uczniami klas IV-VI – zasiedli również młodsi wychowankowie naszej szkoły: uczniowie z „zerówki” oraz klas I-III. W sumie tego dnia odbyły się aż cztery audycje muzyczne, dostosowane swym przekazem do wieku odbiorców. Jest to niezwykle ważne, gdyż szkolne „Spotkania z muzyką” skupiają się na interakcji wykonawców z publicznością. Z niecierpliwością czekamy na kolejną ucztę muzyczną.

 

 

Magdalena Biela