- „Hura, hura, hura. Słyszała nas cała Wielkopolska” – tak krzyczeli uczniowie klasy VI c ze Szkoły Podstawowej w Kamionkach w czasie odwiedzin w Radiu Markury.

11 stycznia nie tylko zwiedzili piękny budynek, posłuchali opowieści o historii tego radia, ale też uczestniczyli w pracy redaktorów. Na początku słuchali, zadawali pytania, cicho przemieszczali się korytarzami od redaktora do redaktora, by w pełni poznać i zrozumieć na czym ich praca polega. Potem obserwowali, jak w studiu nagrywany jest wywiad, a następnie sami go udzielali. Najodważniejsi okazali się Natalia Frącala i Jakub Łada, którzy zdecydowali się odpowiadać na pytania pani redaktor. Opowiadali o naszej szkole i swoich zainteresowaniach. Wypadli wspaniale.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w maleńkim pokoiku, gdzie mieściło się MC Radio. Właśnie tam uczniowie mogli na żywo pozdrowić rodzinę i znajomych. Na koniec zostali jeszcze obdarowani cukierkami, żeby nie zabrakło im sił na powrót do szkoły.

Co powiedzieli na zakończenie? „To była udana wycieczka. Zyskaliśmy cenną wiedzę i teraz wiemy, jak to wygląda od drugiej strony. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość, aby to wszystko zobaczyć. W końcu wizyty w radiu nie zdarzają się codziennie.” 

tekst: Małgorzata Urbanowicz