W dniach 10-28 kwietnia po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Pola nadziei”.

Wolontariusze sprzedawali żonkile, a dochód przeznaczony był na wsparcie Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Warto wspomnieć, że w tym roku nasza akcja charytatywna miała również wymiar edukacyjny, a uczniowie byli w nią zaangażowani przez wiele miesięcy. Przygotowania do kwietniowej sprzedaży kwiatów trwały bowiem przez cały sezon jesienno-zimowy i wymagały wielu godzin niełatwej pracy. Już jesienią, na specjalnie wydzielonym terenie przy szkole, uczniowie zasadzili setki cebulek żonkili. Przedsięwzięcie wsparła Rada Rodziców, która we wrześniu zeszłego roku zakupiła 4500 cebulek tego pięknego kwiatu. Każda klasa przez cały czas pielęgnowała swoją grządkę dbając, by rośliny przetrwały zimę, a wiosną rozkwitły. Nasz szkolny ogród stał się na kilka tygodni prawdziwymi polami nadziei, ciesząc widokiem wiosennych kwiatów i budzącej się natury. Dziękujemy uczniom i ich wychowawcom za trud włożony w pielęgnowanie ogrodu, Radzie Rodziców za udział w akcji i jej wsparcie. Ze sprzedaży żonkili zebraliśmy aż 3290,07 złotych i kwotę przekazaliśmy na konto hospicjum. Cieszymy się, że udało nam się z powodzeniem przeprowadzić akcję charytatywną, powstałą z zaangażowania i pracy uczniów, którym przyświecał ważny cel – pomoc innym.

 

Marta Stefańska