W dniach 13-17 kwietnia 2019 roku czterdziestu siedmiu uczniów z klas IV-VII- po raz pierwszy w historii naszej szkoły- wzięło udział w warsztatach językowych Fundacji EuroWeek w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej. 


EuroWeek to program międzynarodowy, prowadzony w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata: z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru. 
Celem warsztatów jest rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczestników- głównie poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe, co pomaga w integracji i zrozumieniu obecnego świata. 
Udział uczniów naszej szkoły w tych warsztatach był dla nich niesamowitym doświadczeniem, ciekawą przygodą, okazją do poznania nowych osób i kultur, a przede wszystkim świetną zabawą i nauką.