23 października odbyło się uroczyste pasowanie na zerówkowicza.

To podniosłe wydarzenie odbyło się w morskim klimacie, była to bowiem „Podróż w cudowny świat nauki”. Morskiej wyprawie dzieci przyglądała się pani dyrektor Bogna Skoraszewska, pani wicedyrektor Małgorzata Baraniak oraz Rodzice uczniów klas „0”. Już na samym początku podróży dzieci wybrały panią Dyrektor na swojego kapitana, który dzielnie poprowadzi je w świat szkolnej przygody. Uczniowie pod okiem swoich wychowawczyń przygotowali bogatą część artystyczną, w której - odwiedzając kolejne wyspy - pokazywali swoje umiejętności. Był śpiew, taniec, ale też pięknie recytowane rymowanki ukazujące czego dzieci będą uczyć się w szkole.

Na zakończenie dzieci wspólnie i głośno złożyły uroczyste przyrzeczenie. I wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany moment - pani dyrektor Bogna Skoraszewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Ucznia Szkoły Podstawowej w Kamionkach. Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz (na osłodę tego szkolnego startu) słodycze.

Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za obecność w tak wyjątkowym dla dzieci dniu, a Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości.

Barbara Ziminska