13 i 14 maja 2019 zostały w naszej szkole zorganizowane przez p. Małgorzatę Sielicką i p. Izabelę Stypkę dwie jednodniowe wycieczki do Berlina.

W wycieczce wzięło udział 90 uczniów z klas 5-8. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili główne zabytki stolicy Niemiec oraz Muzeum Lego ( w poniedziałek) i Muzeum Techniki (we wtorek). Uczniowie wrócili z wycieczek zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę o stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Sprawozdanie z wycieczki napisała uczennica klasy 5e Lena Chosińska, która uczestniczyła w wycieczce 13 maja. Zachęcam do przeczytania sprawozdania i obejrzenia galerii ze zdjęciami.                                                                                       

                                                                                                          Izabela Stypka

Sprawozdanie

13 maja 2019 roku wraz z koleżankami i kolegami z klas 5-8, byłam na wycieczce w Berlinie. Wyjazd zorganizowały pani Małgorzata Sielicka i pani Izabela Stypka, które uczą języka niemieckiego w naszej szkole. Celem wycieczki było poznanie stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

Wyjechaliśmy komfortowym autokarem z Kamionek o 06:10 rano, a w Berlinie byliśmy ok. 11:00. Zwiedzanie rozpoczęliśmy spacerem po Alexanderplatz. Stamtąd poszliśmy do Wieży Telewizyjnej (Berliner Fernsehturm), która jest najwyższym budynkiem w mieście o wysokości 368 metrów z wieżą widokową i obrotową restauracją.

Następnie aleją Unter den Linden udaliśmy się do Bramy Brandenburskiej – symbolu pokoju i wolności. To najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta i miejsce, gdzie mieszkańcy chętnie się spotykają, a turyści koniecznie chcą zobaczyć.

O godzinie 14 udaliśmy się do Mc Donalda, aby posilić się przed zwiedzeniem kolejnej atrakcji wycieczki, którą był Legoland Discovery Center. Przy wejściu do Legoland przywitała nas duża żyrafa, cała zrobiona z klocków Lego. Obejrzeliśmy tam wystawę, imponującą makietę budynków Berlina oraz metra, też wszystko wykonane z klocków. Byliśmy tam 2 godziny i super się bawiliśmy.

Z Berlina wyjechaliśmy o 17 i po 3,5 godzinach jazdy dotarliśmy do szkoły. Wycieczka była jednodniowa, ale dużo zobaczyliśmy i poczuliśmy atmosferę wielkiego miasta. Polecam wszystkim!!! 😊