Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Baliku karnawałowego nie mogło też zabraknąć w świetlicy dzieci młodszych. 

We wtorek 31 października 2017 roku w świetlicy dzieci młodszych świętowaliśmy dzień jednego z darów jesieni. Był to bowiem Dzień Dyni.

Głośne czytanie dziecku zaspokaja wszystkie jego potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój społeczny, intelektualny i psychiczny, stanowi jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, daje dziecku radość, a przede wszystkim inspiruje do samodzielnego czytania książek. Każdy może czytać drugiej osobie!

Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Jest to także ciekawy sposób spędzania czasu wolnego, na przykład podczas pobytu w świetlicy.

Koła zainteresowań w świetlicy dzieci młodszych zostały stworzone z myślą o uczniach chcących pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania.

 Czas spędzany w świetlicy ma umożliwić uczniom rozwijanie ich talentów i pasji. Świetną okazję do tego stanowią organizowane przez wychowawców świetlicy konkursy.

W poniedziałek 9 października 2017 roku do świetlicy dzieci młodszych zawitał specjalny gość. Dzieci odwiedził bowiem pan Paweł Botko, lekarz weterynarii z Kamionek.

Podstawowym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich. Ten czas nie musi być jednak nudny.

Każdego roku w dniu 4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. W tym roku do świętowania dołączyła także świetlica dzieci młodszych.

15 września 2017 roku w świetlicy dzieci młodszych obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.