„O Panach Palcach” i „Groszki” to dwa opowiadania, które wybrała biblioteka szkolna, promując akcję głośnego czytania.  Zajęcia odbyły się  w klasie 1b,1e oraz oddziale przedszkolnym 0a. Ku zdziwieniu uczniów Panie nie przyniosły  tradycyjnej książki, ale małą „walizeczkę” , w której znajdowały się karty z obrazkami. Do uczniów przywędrował teatrzyk kamishibai , dający możliwość  zabawy i aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. 

Uczniowie klas pierwszych podczas przedstawienia chętnie współpracowali  i ćwiczyli swoje palce, wypowiadając ich nazwy- idąc od kciuka do małego paluszka. Nie zabrakło również angielskich odpowiedników. Na zakończenie stworzyli swoją własną, ilustracyjną historyjkę „ O Panach Palcach”.

 Natomiast uczniowie oddziału przedszkolnego  świetnie wczuli się w rolę małego „Groszka”, który wydostał się na świat, wyrósł na piękną roślinę, dając początek nowym trzem groszkom. I tutaj rozbudziła się wyobraźnia uczniów odnośnie pytania- Co stało się dalej z małymi groszkami?…. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ogromnej kreatywności naszych uczniów oraz pięknych prac plastycznych o dalszej historii trzech groszków.

Dziękujemy za wspólny udział w nietypowej akcji głośnego czytania i zapraszamy do biblioteki. Teatrzyk i nowe opowiadania wkrótce powędrują do kolejnych klas.

Anita Chorążkiewicz-Sowa

Małgorzata Matuszewska- Krawiec