W piątek 2 października 2020 roku w naszej szkole odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Po otrzymaniu licencji od Organizatora Głównego - jako organizatorzy lokalni – mogliśmy włączyć szkołę do wydarzenia, dzięki któremu promowana jest znajomość tabliczki mnożenia na całym świecie.

Tak jak w wielu innych szkołach w naszym kraju, nasi uczniowie egzaminowali się z tabliczki mnożenia. Dla tych, którzy egzamin zdali, przygotowane były odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas VII sprawdzali swoją znajomość tabliczki pisząc test zawierający łamigłówki, do których rozwiązania potrzebna była nie tylko doskonała znajomość tabliczki, ale również umiejętność wykorzystania jej w zadaniach. Na zajęciach matematyki tego dnia królowała tabliczka mnożenia, uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki i quizy. W tym roku organizatorzy główni zorganizowali pierwszy raz internetowy konkurs na Arcymistrza Mnożenia, do którego z naszej szkoły przystąpiło 12 uczniów z klas 5 i 6 oraz 10 uczniów z klas 7 i 8.

Do finału dostali się:

• Anna Majchrzak z klasy 6 d

• Marta Szeszuła z klasy 8b

• Marcin Treumann z klasy 8b

Tegoroczne obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia choć zorganizowane w inny sposób przyczyniły się do przypomnienia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia przez wielu z nas.

Nauczyciele matematyki