Oświadczenie w sprawie dostępności

Szkoła Podstawowa im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Kamionkach  zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych: spkamionki.pl oraz bip.spkamionki.pl zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019r. poz. 848) oraz Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018 r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.

Szkoła Podstawowa im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Kamionkach dla stron: spkamionki.pl oraz  bip.spkamionki.pl przeprowadziła samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test - European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/ ), z którego wynika, że strona internetowa spkamionki.pl spełnia wymagania w 94.25% oraz strona internetowa bip.spkamionki.pl spełnia wymagania w 94.25 %.

Status pod względem zgodności

Strony internetowe dostępna są częściowo zgodne z wytycznymi dla dostępności treści internetowych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (załącznik do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. poz. 848), z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

 1. Brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego oraz elementu na pierwszej stronie (przesuwane zdjęcia, tzw. slider) dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne.
 2. Brak opisu tekstowego modułu wyszukiwania informacji dla osób niepełnosprawnych.
 3. Linki prowadzące do materiałów na innych stronach/podstronach nie zawierają treści tekstowej, którą mogą odczytać programy dla niepełnosprawnych.
 4. Brak tytułu w zagnieżdżonych ramkach tzw. frame i iframe.

Informacje dodatkowe.

 1. Publikacja stron: 2015-02-04 r.
 2. Ostatnia istotna aktualizacja: 2023-10-25 r.
 3. Osobą odpowiedzialną za dostępność cyfrową stron jest: Jakub Milarski 
 4. Kontakt z osobą odpowiedzialną za dostępność cyfrową stron Szkoły Podstawowej:  Jakub Milarski, ul. Mieczewska 36, 62-023 KAMIONKI
 5. Kontakt z osobą odpowiedzialną za dostępność cyfrową stron: tel. (61) 227 60 40
 6. Kontakt z osobą odpowiedzialną za dostępność cyfrową stron: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 7. Strona aktualizowana na bieżąco.
 1. Szkoła dołoży wszelkich starań, aby dostępność i użyteczność stron internetowych była na poziomie WCAG 2.1.
 2. W menu - Kontakt zawarte są dane teleadresowe instytucji.