Ilustracja przedstawiająca popiersie generała Wybickiego.

30.04.2021 roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w VI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O GEN. JÓZEFIE RUFINIE WYBICKIM I POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH.

Informujemy, że  4 i 5 maja odbędą się zebrania z rodzicami za pośrednictwem platformy Teams:

 

4 MAJA KLASY 4-8 GODZINA 17.00 ZAGROŻENIE OCENĄ NIEDOSTATECZNĄ
5 MAJA KLASY 1-2 GODZINA 17.00  
5 MAJA KLASY 3 GODZINA 17.00

SPOTKANIE Z DYREKCJĄ SZKOŁY,

PO KTÓRYM ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z WYCHOWAWCĄ

 

Ilustracja przedstawiająca żonkile z informacjami o powstaniu w Getcie Warszawskim

Ilustracja przedstawia rodzinę

Zacznijmy od komunikacji...
Skuteczna komunikacja to komunikacja, w której nie tylko zadajemy pytania dziecku:  Co w szkole?,  Czy jesteś głodny/-a?,  Czy masz odrobione lekcje? ale komunikujemy się językiem empatii pytając dziecko o jego nastrój, emocje, uczucia, dając mu uwagę i swoją obecność. Taka komunikacja wzmacnia w dziecku poczucie, że jest ważne/zauważone/zaopiekowane, co w efekcie buduje pozytywną samoocenę oraz pogłębia więź między rodzicem a dzieckiem.
10 zasad, które pomogą zbudować dobrą relację z dzieckiem :

Ilustracja prezentująca oficjale logo Erasmus i informujące o konkursie na szkolne logo projektu erasmus

Ilustracja przedstawiająca okulary i książki, mająca na celu wprowadzać czytelnika w informację zawarte w artykule, a dotyczące światowego dnia książki.

Na przełomie marca oraz kwietnia miały miejsce dwa ważne wydarzenia: 21 marca był Dniem Kolorowej Skarpetki czyli Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, natomiast 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W aktualnej sytuacji nie było możliwości zorganizowania obchodów tych dni stacjonarnie w szkole, dlatego nauczyciele wychowawcy świetlicy zaprosili całą społeczność szkolną do udziału w specjalnej akcji on-line.

Uczniowie!!! Zające ruszyły do akcji a MY z nimi! :) 

W dniach 1-5.04.2021 r. odbyła się kolejna edycja wirtualnych zmagań promująca aktywny tryb życia, tym razem pod nazwą "Wielkanoc aktywnych zajączków".