Ilustracja do artykułu XII EDYCJA KONKURSU DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „POZNAŃ NA OSI CZASU – FORMY PRZESTRZENNE W KRAJOBRAZIE MIASTA”

W jednym z dziecięcych rymowanek przeczytać możemy, że: "w marcu jest jak w garncu, deszcz lub słońce świeci, czasem sypnie śniegiem, mróz postraszy dzieci, ciepły wietrzyk wieje, to znów wicher dmucha, pogoda marcowa - raz słońce, raz plucha". I tak też w tym roku zaprezentował nam się trzeci miesiąc roku, a dla szkolnych świetliczaków przyniósł on dodatkowo wiele atrakcji.

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie świętują bardzo ważny dla siebie Dzień Myśli Braterskiej, inaczej nazywany Dniem Założycieli. World Thinking Day ma przypominać, że naczelną ideą dla skautów i harcerzy jest braterstwo i przekonanie, że ani kolor skóry, ani religia, ani płeć, ani miejsce zamieszkania nie może być powodem do dyskryminowania kogokolwiek - jest symbolem pojednania, wspólnoty i współpracy. 

19 marca KKS Lech Poznań obchodził 101 rocznicę powstania. Z tej okazji w czwartek, 16 marca 2023 roku, społeczność naszej szkoły wspólnie kibicowała Kolejorzowi przed ważnym meczem ze szwedzkim zespołem Djurgardens IF Fotboll.

W polskiej tradycji Niedzielę Palmową nazywano też Kwietnią, Różdżkową lub Wierzbną, a pod nazwą palmy wielkanocnej kryły się różnorodne kompozycje ze świeżych roślin, którym przypisywano symbolikę zdrowia, mocy życiowych i odradzania życia, dzięki którym palma miała wszechstronne zastosowanie w rozmaitych zabiegach. 

Ilustracja do artykułu Sadzimy las w Kamionkach!

Ilustracja do artykułu Fotorelacja z rekolekcji szkolnych

Ilustracja do artykułu Spotkanie ze stewardessą- Joanną Drzewiecką

Ilustracja do artykułu Uroczyste obchody Dnia Patrona

Ilustracja do artykułu Agenci Uśmiechu - profilaktyka stomatologiczna