Ilustracja wprowadzą do informacji dotyczących konkursu Lego

Dnia 22 czerwca 2021 roku w naszej gminie, odbył się finał konkursu projektu Liga eSzkoła. Do konkursu przystąpiło kilkanaście drużyn ze szkół z naszej gminy. W ramach eliminacji w każdej z tych szkół odbyły się wewnętrze konkursy dla klas 1-3, a zwycięzcy reprezentowali swoje szkoły w konkursie międzyszkolnym. W naszej szkole najlepszą Drużyną okazała się reprezentacja klasy 3d, w składzie: Julia Kwas, Michalina Poterska i Barbara Prędka.

Tematem przewodnim konkursu dla uczniów była Księżycowa Misja. Drużyna rozpoczęła swoją przygodę z konkursem od nauki o Księżycu i odkrywaniu problemów, z jakimi przyjdzie się im zmierzyć na Srebrnym Globie, jak: brak energii, wody, powietrza, itd.. Dziewczynki zaprezentowały rozwiązanie kilku problemów, poprzez zbudowanie Rakiety i Bazy na Księżycu, przygotowanie interaktywnej konstrukcji z klocków i wykonanie plakatu Pokaż Mi. Podczas naukowej podróży dzieci uczyły się pracy w grupie oraz odkrywały fascynujący świat nauki i technologii.

 Z niekrytą radością mam przyjemność zakomunikować Państwu, iż nasz Drużyna „Kosmiczne Zwierzaki” zdobyła 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej klas 1-3 w finale konkursu projektu Liga eSzkoła oraz zwyciężyły w kategorii „Wysiłek i nauka”.   

Serdecznie gratulujemy!

Opracowanie i opiekun zespołu: Poterska Dominika