14 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Puszczykowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu poznańskiego za rok szkolny 2023/ 2024. Tego dnia reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata z Kamionek w składzie: Emilia Derak, Emilia Geremek, Bruno Wochna i Yevhenii Barinov stanęli na podium oraz odebrali puchar i gratulacje od Wicestarosty Poznańskiego i Wiceprezesa SZS Wielkopolska.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej udział wzięły 64 szkoły. Na najwyższym stopniu podium znalazła się szkoła podstawowa z Lusowa, za nimi szkoła z Puszczykowa. Zajęcie przez nas III miejsca to zwieńczenie wspólnej pracy naszych uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców i niejednokrotnie trenerów. Niewątpliwie wpływ na takie osiągnięcia ma baza sportowa naszej szkoły, a także pozytywny stosunek do sportu oraz wsparcie dyrekcji.

?Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie?. Jako nauczyciele wychowania fizycznego chcielibyśmy ?zarażać? wszystkich naszych uczniów tą ?chorobą?. Od lat należymy do ścisłej czołówki jeśli chodzi o rywalizację sportową szkół powiatu poznańskiego. Dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego, aby gmina Kórnik uplasowała się na II miejscu w kategorii najbardziej usportowionych gmin.

Każda wygrana jest dla nas ogromnym zastrzykiem energii, a zawody to szansa na wykazanie się umiejętnościami, które zdobywamy na lekcjach wychowania fizycznego
i treningach. Tegoroczny rok szkolny pokazał, że systematyczna praca, zaangażowanie, wiara, siła oraz zgranie to klucz do sukcesu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia i trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy w kolejnych latach!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Małgorzata Kramer