Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

rozpoczynamy w naszej szkole proces oddolnych zmian w duchu „Budzącej się szkoły”. Dyrekcja szkoły z zainteresowaniem i życzliwością pochyliła się nad propozycją przystąpienia szkoły do tej inicjatywy.

Budząca się Szkoła to nowoczesne spojrzenie na edukację. Przystąpienie do niej pomoże nam dostrzec, w jaki sposób najlepiej zmienić proces edukacyjny od „nauczania” do „uczenia się”. Najprościej rzecz ujmując jak sprawić, żeby najważniejszą kwestią było rozwijanie potencjału dzieci.

Świat zmienia się bardzo dynamicznie. Sama wiedza już nie wystarcza. Liczą się przede wszystkim umiejętności. Dlatego właśnie chcemy, aby nasza szkoła była innowacyjna. Chcemy, aby uczniowie mogli rozwijać w niej swoją kreatywność, ćwiczyć umiejętności współpracy, a także aby zdobywanie wiedzy było przyjemnością. Chcemy również, aby uczniowie kończąc naszą szkołę mieli zdrowe poczucie własnej wartości, znali swoje mocne strony i wierzyli we własne możliwości.

Szkoły, w których z sukcesem wdrożono proponowane zmiany, dostrzegły wzrost wyników oraz poprawę relacji pomiędzy uczniami i nauczycielami. Cieszymy się, że wspólnie z Gronem Pedagogicznym dostrzegamy potrzebę wprowadzania zmian oraz że patrzymy w tę samą stronę.

Dziękujemy za liczne słowa wsparcia. Już wkrótce kolejna dawka informacji :)

Rada Rodziców