15 listopada klasy 5A i 5D odbyły wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt.: ?Czarnoksiężnik z Krainy Oz?. Sztuka w wersji uwspółcześnionej dotykała podstawowych wartości, takich jak przyjaźń i zmierzanie do wyznaczonego celu. Mówiła o tym, że mimo różnic, wszyscy jesteśmy do siebie podobni i wszyscy potrzebujemy odwagi, serca i rozumu.

Uczniowie bardzo pozytywnie odebrali przedstawienie. Zasiadali  w pierwszych rzędach, dzięki czemu mieli aktorów prawie na wyciągnięcie ręki i mogli dokładnie przyjrzeć się interesującej scenografii. Na scenie działo się bardzo dużo. Poza wartką akcją, można było podziwiać występy chóru (niemalże greckiego), grę świateł i dźwięków.

Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w spacerze po teatrze. Naszą przewodniczką była jedna z aktorek. Uczniowie poznali zakamarki teatru, kulisy pracy aktora, lalkarza, scenografa, reżysera. Na wszystkich duże wrażenie zrobiła Galeria Lalek. Niektóre liczyły sobie kilkadziesiąt lat. Zwiedzający dowiedzieli się m. in. jaka jest różnica między kukiełką a pacynką oraz pacynką a pyskówką (!). 

Należy dodać,  że wszyscy uczniowie zachowywali się niezwykle kulturalnie, z dużym szacunkiem dla miejsca i aktorów.

Z pewnością nie była to nasz ostatnia wizyta w teatrze.

Malwina Panek i Paulina Wilczewska